Tradiční závěrečné slovo:

Tak nakonec projevilo zájem o start v závodě 110 borců. Noční vichřice a dopolední bouřka jich celkem 49 (!) odradila (49 průkazek a asi 60 map nám zůstalo, a tak se asi příští rok poběží to samé :-)), a tudíž dorazilo jen 61 těch nejodvážnějších, nejsilnějších a nejodolnějších (jimž za to děkujeme). Jejich boj se živly nakonec nebyl až tak krutý, neboť hodinu před startem přestalo pršet a lehce sprchlo až v čase 177, když už byli všichni v cíli. Ani ten vítr nebyl tak hrozný jako jinde, takže se závod (snad) docela povedl. Že nepřijela žádná ořezávátka je zřejmé i z toho, že méně než 100´ v lese pobyli pouze dva borci (a to Pája jen proto, že už tam neměl co hledat). 
Krok s pozdějším umístěním kontrol se povedl, neboť volba pořadí kontrol byla dle slov doběhnuvších docela různorodá. Pokud nám své pořadí (kdokoliv, ne jen ti nejrychlejší) pošlete, určitě je zveřejníme, ať můžeme(te) srovnávat.
Přesto, že Pája podal obdivuhodný výkon (první den v barvách Jilemnice :-( ), hrdinou dne byl fenomenální Míla Cupák, neboť to, co předvedl v obtížných podmínkách a těžkém terénu, mohu těžko hodnotit jinak než v superlativech...
Pokud se vám u nás i přes nepřízeň počasí líbilo, rádi vás uvidíme (třeba) už příští rok na dalším ročníku Dědova HROBu.

zpět